Petíkovy lásky.

 
 
Petík je sice malinkej ptáček, ale srdíčko má strášně veliký, protože je každou chvíli zamilovanej do něčeho jiného.
 
Jeho první láskou byly moje nohy v ponožkách.
 
Ležím si takhle večer na kanapíčku, koukám na televizi a najednou cítím něco na noze. Petík mi seděl na palci a jemně ho ozbával a různě k němu hovořil….Péťulinko, zlatíčko pusinečko jak se máš Petíku Petíku ach jo budeme spinkat to je kalamita dáme si kafíčko ty seš nejkrásnější viď tak. A pořád dokola ty jeho řečičky. Za chvíli ho asi přestalo bavit, že palec nereaguje a začal do něj klovat. To už bylo horší. Měla jsem sice ponožky, ale on se proklovl a to bolelo! Vyřešila jsem to silnějšíma ponožkama a byli jsme oba spokojeni.
 
Jeho druhá láska souvisela s počítačem – byla to myš.
 
Zalíbilo se mu svítící kolečko. A zase – ty jeho řečičky a miláčkování ( kde to jenom slyšel? )
 
Potom si na myš vyskočil a bylo to, nechtěl mě k ní pustit a oháněl se po mně zobáčkem. Musela jsem ho zahnat do klece, abych mohla něco dělat.
 
Petík je asi technicky nadaný, protože jeho další a zatím poslední láskou je dálkový ovladač.
 
Vlastně tři ovladače- TV, video a rádio. Nejvíc miluje ty s měkkými tlačítky. Musím je dávat tlačítky dolů, aby je neokusoval. Když chci nějaký použít, Petík je brání a klove mě. Taky je rád shazuje na koberec…
 
 
Jaro přešlo, začalo léto a já jsem se mylně domnívala, že Petíkovým láskám je konec…
 
Není…zamiloval se do mobilu!
 
Na odkládacím stolku mám pořád položenou Nokii s dlouhou modrou šňůrou. Petík napřed začal oklovávat šňůru a postupně se dostal až k mobilu. A bylo to tady! Mobil má lesklý povrch a ptáčíček se v něm viděl…napřed byl trochu nedůvěřivý , vždycky přiskočil, ťukl do anténky a zase honem pryč. Když viděl, že se nic neděje a ani panička nehuláká a neodhání ho, tak se osmělil. Co ten všechno tomu mobilu navykládal a nasliboval…Zlatíško pusinečko dáme si kafíčko dáme si jablíčko dáme si topinku dáme si jogurt dáme si čaj mňam to je dobrý…Tady vidíte moje stravovací návyky- mimo jiné. Mobil pochopitelně nereagoval a tak Petík přitvrdil…poď na prstík já ti to vysvětlim pocem máme počítačík máme internetík máme myš budeme se fotit to je kalamita to je hrozný venku je hnusně a prší…a zase pořád dokola miláčkoval a pusinečkoval.
 
Zvykla jsem si na tu jeho lásku mobilní a už jsem jeho výlevy ani nevnímala.
 
Jednou jsem si potřebovala zavolat. Petík byl právě v kleci a nebránil mobil vlastnímm tělem.
 
A tak vezmu mobil a – FUJ!!! Koukám, co to je ? Byl celý pokrytý nějakým fujtajblem!
 
Pak mi to došlo! Petík mobilek z lásky i krmil; asi dlouho a důkladně…
 
Teď jsem  mobil uklidila  z dohledu a je klid. ..
 
Kdoví, jaká bude další ptačí láska…?
Jak je u nás
Moje město
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one