Obrázky – moje „tvorba“.


  
Když jsem se trochu s počítačem skamarádila, začala jsem zjišťovat, co všechno se na něm dá dělat kromě hraní her a čtení a prohlížení obrázků.
 Objevila jsem prográmek Malování a zajásala jsem! Jenže – ouha! Kreslit neumím ani normálně, natož myší. Zvládla jsem kresbu domečku a stromečku a to bylo asi všechno. Ale strašně jsem chtěla NĚCO malovat…
 Takže nastalo hledání v programech a přemlouvání bratříčka, aby mi to nainstaloval, případně věnoval k různým příležitostem. Chtěla jsem mít legální programy- pro jistotu.
 Začalo to Photofiltre…byla jsem nadšená, co to všechno dovede, jak málo stačí a z normální fotky je něco úplně jiného, zajímavého a krásného. Aspoň pro mě to bylo ze začátku krásné všechno.
Když bratr viděl, jak mě to chytlo, dostala jsem Corel...
Přestože jsem ještě nezvládla všechny možnosti Photofiltre, vrhla jsem se nadšeně na novou hračku.
Napřed jsem si celý program nějak pokazila, takže se to muselo nainstalovat znovu a tím pádem mi došlo, že by to chtělo  přečíst si  návod - aspoň základní věci.
Moc jsem tomu nerozuměla a tak nastoupily kamarádky na Dámě a diskuze Čarování s obrázky.
Ochotně mi poradily, dokonce pochválily a nakonec mi nasadily brouka do hlavy.
Brouka jménem Photoshop.
A nastal problém...ne s instalací, na to mám zlatého brášku, ale s mým chápáním. Nešly mi do hlavy ty vrstvy- ne a ne to pochopit. Prý je to jako objekty v Corelu...no jo, ale já si v Corelu hrála jen s efekty a nějakých objektů jsem si pro jistotu nevšímala.
Tady ve Photoshopu jsem vůbec nevěděla, co dělat. Občas jsem do toho nahlédla, "něco" zkusila a rychle jsem vypadla. Bylo to pro mně jako zakleté. Návody jsem měla v češtině, dokonce i videonávod, ale prostě to nějak nešlo. Dívala jsem se na fantastické obrázky kamarádek a tiše- vlastně hlasitě- záviděla.
Kamarádky do mě hučely, ať to zkusím, že to nic není...jo, jim se to mluvilo!
Potom mi Skupca ukázala zase nějaký návod a najednou se mi ty puzzle v mozku poskládaly a bylo to!
Pochopila jsem vrstvy.
Mraky byly pryč, sluníčko svítilo a já začala "vrstvovat".
Teda, ne že bych tomu nějak extra rozuměla, ale už dokážu podle návodu něco udělat.
Je to moc fajn pocit!
Sice nebudu nikdy dělat takové krásné koláže a montáže, jako kamarádky, ale aspoň si můžu nějak zjednodušit a  ozvláštnit svoje hraní s obrázky.
Tímto děkuji kamarádkám z Čarování s obrázky: 
Skupca, helza, kasi, Herkula, stremka, Hellga...
 
Jak je u nás
Moje město
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one